Czarny Korpus

forum plemienia

Ogłoszenie

http://i132.photobucket.com/albums/q4/bizu_photo/e66a5d26.jpg - Czyli jak ładnie wkleić raport :)

#1 2007-08-13 00:56:34

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

Slask a polska i mieszkańcy.historia na przestrzeni wiekow!

Ravage dnia 09.08. o 21:15 napisał:

Iliana napisał:

Insynuujesz, iż nie znam historii własnego regionu? Ależ ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego iż Śląsk w rękach niemieckich czy czeskich był często i gęsto. Ale jak to się mówi - nie ma to jak dobre piastowskie korzenie. Jakkolwiek muszę przyznać, iż płynie we mnie całkiem sporo gorącej wschodniej krwi, ale to już nie na temat trochę.

otoz droga kolezanko nie twierdze ze nie wiesz. w X wieku na nasze ziemie przybyli osadnicy z niemiec było ich wielu miedzy innym z hesji przybyła ludność do Miasta o nazwie Laslau. pomimo ze w tamtym okresie książęta byli piastowscy to i tak wszystko było uzależnione od cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego. rozmawiało sie wtedy po niemiecku wszędzie i o kazdej porze.

pozniej z powodu zawirowań politycznych w XIX i XX wieku ludność była wysiedlana i między innymi przychodziła ludność lwowska (przed wojną 1,5 mln ludnosci lwowa stanowili niemcy)

Iliana dnia 09.08. o 23:46 napisał:

Zaiste wierzę Ci, drogi przyjacielu. Właśnie o tym też mówiłam, choć może bez wdawania się tak w szczegóły, jak Ty to uczyniłeś, ale widzę, że historią się pasjonujesz (ja zdecydowanie mniej, żeby nie powiedzieć, że prawie wcale ^^')

A tak z ciekawości, pozwól, że spytam, mówiąc o niemieckiej ludności Lwowa można myśleć też o Austriakach? Bo właśnie bodajże w Wiedniu spotkałam się z niemieckojęzyczną wersją mojego pochodzącego ze Wschodu nazwiska.. (dla ścisłości dodam, że panieńskiego )

Ravage dnia 09.08. o 23:52 napisał:

pewnie nie raczysz mi zdradzić choć moze na priwat. zaiste mnie to zainteresowało. moje nazwisko jest dla przykładu spolszczone. choć w niemcach też spotykane.

austryjacy powiadasz? możliwe. blisko węgier dawna galicja. austryjak czy niemiec jest spora różnica. ale w na pewno mowią tym samym językiem no prawie tym samym

historie szkoda ze nie moge sie pochwalić jakie dysputy toczyłem na forum plemienia swiata 6 zreszta nie chciało by sie tego nikomu czytać.

spytam mamy tu ślązakow? w plemieniu?

Iliana dnia 10.08. o 00:33 napisał:

Niestety moja skromna osoba nie wydaje się być dobrym dla Ciebie partnerem do takowych dyskusji. Obawiam się, że wiedza moja zbyt mała jest w tej dziedzinie. Lecz jeśli ktoś jeszcze chętny do rozmowy by się znalazł, chętnie posłucham a czego ciekawego może dowiem się jeszcze.

Do Ślązaków w ogólnym rozumieniu tego słowa nie zaliczam się raczej jako rodowita wrocławianka, wszak to już Dolny Śląsk, nie mniej jednak zawsze coś wspólnego jest.

Nazwisko moje panieńskie tajemnicą być nie musi, jeśli ciekawym Ci się wydaje, brzmi ono Papuszka, co po niemiecku zapisać by można przez sch i brzmiałoby dosyć podobnie..

Ravage dnia 10.08. o 01:10 napisał:

lub całkowicie zmienić na papagai wrocław chcąc nie chcąc to ślask w czystej postaci aż po lubuskie... niektorzy ludzie siegają z tym slaskiem az pod poznań ale to lekka przesada wydaje mi sie. wrocław nazywal sie poprawnie breslau

Iliana dnia 10.08. o 01:22 napisał:

Zaiste, jednakże obecnie nazywa się poprawnie Wrocław;)

Zaś co do papug, poprawnie po polsku (ach, ta ortografia) to słowo powinno się pisać "papużka" jeśli chcieć by je przetłumaczyć tak jak napisałeś. Szczegół tkwi w owym "błędzie". Jakkolwiek mi nie chodziło o tłumaczenie słowa, jedynie zaś podobieństwo fonetyczne, bo raczej w ten sposób mogło ewoluować od niemieckojęzycznych przodków.

Ravage dnia 10.08. o 01:41 napisał:

nom tu sie zgodze

SandiEgeci dnia 10.08. o 08:21 napisał:

z ta poprawnością Breslau to bym nie przesadzał, wydaje mi się ze nazwa pierwotna z czeskiego pochodziła.

Pozdrowienia z MAZOWSZA

Iliana dnia 10.08. o 08:26 napisał:

wikipedia napisał:

Wrocław (łac. Wratislavia lub Vratislavia, czes. Vratislav, niem. Breslau, węg. Boroszló) - historyczna stolica Śląska, jedno z największych (czwarte pod względem liczby ludności) i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach środkowej Odry, na Nizinie Śląskiej.

SandiEgeci dnia 10.08. o 08:37 napisał:

BOROSZLO - jest najładniej

Herciu I dnia 10.08. o 08:50 napisał:

Przykro mi
a tak może o moim pięknym, skromnym, zawsze zabieganym Poznaniu ktoś coś napiszę

SandiEgeci dnia 10.08. o 09:08 napisał:

Poznań -- takie miasto na zachód od najfajniejszego miasta w RP Warszawy

Herciu I dnia 10.08. o 09:17 napisał:

nie obrażaj mi stolicy POZNAŃ
wielkopolski podkreślę
takie tam miasto

SandiEgeci dnia 10.08. o 09:21 napisał:

eee tam spokojnie, bardzo szanuje Wielkopolan za ich cechy i w ogóle są ok.
a Poznań cóż o przymiotach miasta nie wiele wiem poza tym że ma jedną wadę wg mnie KKS LECH, ale dla miejscowych to powód do dumy.
No i Pyry z gzikiem czy jakoś tam są ok

Herciu I dnia 10.08. o 09:32 napisał:

no pyrki są ok

Herciu I dnia 10.08. o 09:33 napisał:

piłka wcale mnie nie interesuje więc tu luzik
ps. wawa też ma małą wadę, ale nie będę jej wymieniał, bo nie chcę nikogo obrażać.

SandiEgeci dnia 10.08. o 09:42 napisał:

spoko mam luźny stosunek do stolicy, mimo iż nie wyobrazam sobie żyć gdzie indziej.

Iliana dnia 10.08. o 09:50 napisał:

SandiEgeci napisał:

BOROSZLO - jest najładniej"

Zaiste, węgierski język brzmi pięknie, jednak trudny jest w wymowie, bo do żadnego innego nie podobny.

Herciu I napisał:

a tak może o moim pięknym, skromnym, zawsze zabieganym Poznaniu ktoś coś napiszę

Hehe, tak się składa, iż mój teściu jest rodowitym poznaniakiem, choć od dwudziestu lat mieszka we Wrocławiu. Zaiste Poznań jest ładny i położony blisko korzeni polskości (Gniezno i takie tam), jakkolwiek wielokroć bardziej podoba mi się moje rodzinne miasto.
A i pyry z gzikiem to dobra rzecz.

Herciu I dnia 10.08. o 09:53 napisał:

ale wjechać do was to jest masakra
ode mnie do wa-wy jadę 3,5 godz. a wjeżdżam 2 godziny

SandiEgeci dnia 10.08. o 10:27 napisał:

no to znaczy jeździsz jak nie ma korków ??

Strona: [1] >2< [3]
Herciu I dnia 10.08. o 10:31 Cytuj opracuj Skasuj
a w wa-wie kiedykolwiek korków nie było?
Ravage dnia 10.08. o 10:31 Cytuj opracuj Skasuj
wawa chm dla mnie mają dwie wady moze dla tego ze jestem ze ślaska

pierwsza to to ze jak kogoś pytam skad jest to mowi ze spod wawy... potem sie okazuje ze to pod jest 80 km a ja umieram ze smiechu...

drugiej nie powiem.
Herciu I dnia 10.08. o 10:43 Cytuj opracuj Skasuj
Iliana napisałem do Ciebie liścik, możesz odpisać
SandiEgeci dnia 10.08. o 10:47 Cytuj opracuj Skasuj
heheh racja no ale jak pracuje taki w Wawie to więzi mu się rodzą. Ja sam całe życie mieszkałem w Wawie a teraz 1,5 km od granicy miasta. No cóż jestem wieśniokiem.
A na śląsku górnym to wkurza mnie to ze strasznie kiepsko oznaczone są ulice, trudno znaleźć adres.

a w wawie nie było korków po powstaniu i za komuny . teraz jest masakra co wybory to mosty budują ....... na papierze
Herciu I dnia 10.08. o 10:49 Cytuj opracuj Skasuj
co do śląska masz rację
he he
Herciu I dnia 10.08. o 10:50 Cytuj opracuj Skasuj
i wa-wy też
Herciu I dnia 10.08. o 10:50 Cytuj opracuj Skasuj
i wa-wy też
SandiEgeci dnia 10.08. o 10:51 Cytuj opracuj Skasuj
miałem dziewczynę w katowicach fajna była stąd nawet GKS Katowice polubiłem o zgrozo
Herciu I dnia 10.08. o 10:54 Cytuj opracuj Skasuj
he he

fajną to ja mam narzeczoną, nie żebym się chwalił, ale to robię.

he he
SandiEgeci dnia 10.08. o 10:59 Cytuj opracuj Skasuj
no a ja żonę
Iliana dnia 10.08. o 11:00 Cytuj opracuj Skasuj
Co do mostów, to na Wiśle w ogóle jest ich jakoś dziwnie strasznie mało. Trzeba by coś wybudować ]:->
SandiEgeci dnia 10.08. o 11:03 Cytuj opracuj Skasuj
taa wybudują predzej w Mińsku bialoruskim niż w Wawie po dwóch mostach boją się powtórki z rozrywki
Herciu I dnia 10.08. o 11:25 Cytuj opracuj Skasuj
panie, jak tak koniecznie się o mosty martwicie to na warcie też się kilka przyda

Herciu I dnia 10.08. o 11:26 Cytuj opracuj Skasuj
ale w poznaniu mosty są oki. i coś mi się odbiło ze następny ma być

Ravage dnia 11.08. o 23:44 Cytuj opracuj Skasuj
wy mnie tu o mostach a ja o histori chciałem . na slasku to powiem szczerze ze nie wiadomo kiedy z jednego miasta do drugiego sie przejedzie.

Herciu I dnia 11.08. o 23:48 Cytuj opracuj Skasuj
nie chcę nikogo kłamać więc nie będę mówił jaka to miejscowość, bo nie pamiętam ale kiedyś wracałem ze śląska do wielkopolski i ktoś tak mądrze drogę poprowadził,
że 3 razy wjeżdżałem i wyjeżdżałem z tej miejscowości. i nie przez to, że błądziłem, ale przez to, że droga tam idzie jak wąż. Sssssss.....
krzycho26 dnia 12.08. o 00:49 Cytuj opracuj Skasuj
mieszkam w Słupsku. mamy tu chyba trzy mosty przez Słupie, z czego jeden już od pół roku nie przejezdny (podobno remont, ale nic tam się nie dzieje). co do niemieckiej mniejszości - jestem w połowie niemcem (no może w 1/4). w każdym razie mam podwójne obywatelstwo. wynika z tego, że niemcy nie tylko na śląsku

Ravage dnia 12.08. o 00:52 Cytuj opracuj Skasuj
kurcze no jak ona sie nazywała chyba wiem o czym mowisz
krzycho26 dnia 12.08. o 00:54 Cytuj opracuj Skasuj
widzę, że nie tylko ja tak późno klikam

Ravage dnia 12.08. o 00:55 Cytuj opracuj Skasuj
dobranoc


Hagerid dnia 12.08. o 00:57 Cytuj opracuj Skasuj
Ja nie klikam tylko rozbudowuje sie
krzycho26 dnia 12.08. o 00:59 Cytuj opracuj Skasuj
dobra, dobra. pewnie brakuje ci surowców, nie masz żadnych ataków i z nudów czytasz forum ;D

Hagerid dnia 12.08. o 01:00 Cytuj opracuj Skasuj
Surowcow mam na cala noc tylko juz sie buduje dlugo

Ravage dnia 12.08. o 08:12 Cytuj opracuj Skasuj
co budowaliscie mosty cała noc na wiśle?

Hagerid dnia 12.08. o 08:13 Cytuj opracuj Skasuj
Ja powoli eko i cos tam co sie nawinęło

Ravage dnia 12.08. o 08:20 Cytuj opracuj Skasuj
ehm... ale no to nie temat o eko..... przeczytaj sobie nagłówek tematu.

Offline

 
http://i132.photobucket.com/albums/q4/bizu_photo/e66a5d26.jpg - Jak ładnie wkleić Raport :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.retro-vintage.pun.pl www.zootechnika2009.pun.pl www.darklegionl2.pun.pl www.juupi.pun.pl www.transgenderyzm.pun.pl