Czarny Korpus

forum plemienia

Ogłoszenie

http://i132.photobucket.com/albums/q4/bizu_photo/e66a5d26.jpg - Czyli jak ładnie wkleić raport :)

#1 2007-08-13 16:01:03

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

ilość członkow

musimy ustalić ilość człokow w plemieniu i to ze prog pkt musi być bezwzględnie przestrzegany. juz sie robi nas za duzo... Źobrzydza mi to dosłownie wszystko.

ja proponuje wstrzymać rekrytacje. poczekać tydziń wywalić najsłabsze ogniwa. nie mozemy być przechowalnią. nawet kosztem tego ze mielbysmy spać w rankingach. pamiętać pkt sie nie biją tylko ludzie!

lub przyjmować najmocnieszych graczy.o wiele silniejszych niż średnia plemienia. i usunąć nieaktywnych graczy a także wprowadzić obowiązek do tego ze ma sie informować ze kogoś nie ma a nie znikać.

ashora np nie i co? jest problem!

czekam na wasze propozycje.


moja propozycja to 60 max 70 członkow. nie więcej

Offline

 

#2 2007-08-13 18:04:46

Iliana

Administrator

528505
Skąd: z Wieży Srebrzystych Mgieł
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 248
Punktów :   

Re: ilość członkow

Zaiste, zgadzam się z Tobą, moja propozycja to 64 osoby.

Co do rekrutacji, dobrze jest ustalić jakiś próg punktowy, proponowałabym np 500 punktów. I obowiązkowo ludzi w pobliżu plemienia. Najlepiej byłoby przed zaproszeniem kogoś pogadać z nim, by przekonać się, czy jest wartościowym graczem i czy jest sens go zapraszać.

Graczy nieaktywnych od 7 dni (czerwone kropki) należy bezwarunkowo wyrzucać. Należałoby także pomyśleć nad jakimś sposobem eliminacji graczy "aktywnych, ale nie współpracujących". Może obowiązek rejestracji na forum pomoże zrobić jakąś selekcję (w sensie coś trzeba będzie zrobić z delikwentami, którzy uparcie nie będą chcieli się zarejestrować).

Zastanawiałabym się nad wyrzucaniem "najsłabszych" graczy. Raczej jestem przeciwna takiemu postępowaniu. Zmuszanie ludzi do pogoni za punktami wprowadza nieprzyjemną atmosferę w plemieniu. Lecz jeśli ktoś prawie się nie rozwija, można spróbować zagadać do niego, co się dzieje. Może potrzebuje jakiejś pomocy albo coś.  Lecz jeśli delikwent nie będzie chciał współpracować - wyrzucić go spośród nas. Takie jest moje zdanie.

Co do ludzi z zarządu plemienia i ich niezapowiedzianych nieobecności - niezłym pomysłem jest moim zdaniem wymienienie się oprócz gg jakimiś pozainternetowymi kontaktami np. nr telefonu. Czasem jeden sms wystarczy by rozwiązać jakiś problem.

pozdrawiam


Mgły odpływają o świcie..

Offline

 

#3 2007-08-13 19:47:44

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

Re: ilość członkow

iliana jestem po wrazeniem koncepcji. gracze nie mogą być zbyt blisko siebie. bedzie to rodzić problem przy przejmowaniu wioske. ale i na to jest sposob. ktoś musci zboierać listre graczy ktorzy biorą aktywny udział w akcjach defensywnych. tych co sie najmniej będą udzielać przejmnie poprostu a nie wywali. nie bedziemy tracić pkt przecie

koncepcja selekscji dobra. ale nie mozemy być przechowalnią ludzi ktorzórzy mają mało czasu na gre.

Offline

 

#4 2007-08-13 20:16:16

Iliana

Administrator

528505
Skąd: z Wieży Srebrzystych Mgieł
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 248
Punktów :   

Re: ilość członkow

Oczywiście, że nie wioski nie powinny leżeć zbyt blisko siebie, jednakże dobrze byłoby mieć sąsiadów przynajmniej, jak to się ładnie mówi, o dzień drogi piechotą - żeby w razie czego wsparcie w ciągu tych 12 godzin można było podesłać/otrzymać.

Jeśli natomiast idzie o przejmowanie, to moim skromnym zdaniem można tak postąpić w przypadku graczy nieaktywnych (nie logujących się przez ponad tydzień) a posiadających dobre wioski (ale to w przyszłości). Atakowanie graczy mało udzielających się, ale jednak należących do plemienia budzi we mnie sprzeciw moralny - bądź co bądź byłby to atak na współplemieńca. Dlatego też bardziej skłaniałabym się do wyrzucenia osoby nie współpracującej (np. osoby która kilkakrotnie zignorowała prośby o wsparcie - nie przeczytała bądź nie odpisała). Wówczas dopiero można atakować. Niby szczegół, ale dla mnie dosyć istotny.

Zaś co do ludzi "mających mało czasu na grę" to według mnie sprawa dosyć indywidualna, najlepiej rozpatrywać więc takie przypadki osobno, bo tak naprawdę wiele zależy od podejścia takiej osoby do gry. Nie należy jednak się zbytnio przejmować, bo z doświadczenia wiem, że zwykle z takimi kiepskimi, olewającymi graczami nie nawiązuje sie dialogu i można spokojnie ich wywalać za brak dyscypliny.


Mgły odpływają o świcie..

Offline

 

#5 2007-08-13 20:38:25

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

Re: ilość członkow

ja efentualnir proponuje po cichu przejać pogadac z sąsiadem takiej osoby i ma ją przejać. oczywiscie osoby nie musza sie udzielać wazne jest ze jak potrzeba woja to dana osoba je wysyła bez zastanowienia. taki człowiek jest wartosciowy nawet wtedy jak sie na forum nie zaloguje.

Offline

 

#6 2007-08-13 21:40:49

Iliana

Administrator

528505
Skąd: z Wieży Srebrzystych Mgieł
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 248
Punktów :   

Re: ilość członkow

Obojętnie - po cichu czy nie po cichu - ja jestem przeciwna przejmowaniu, z powodów, które podałam powyżej. Ale - poczekajmy co powie reszta Rady, bowiem odnoszę niejasne wrażenie, że w plemieniu oprócz mnie jest jeszcze kilku Dygnitarzy.


Mgły odpływają o świcie..

Offline

 

#7 2007-08-13 22:14:10

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

Re: ilość członkow

tylko gdzieś ich chyba wsiąkło moze by nimi jakoś wstrząsnąć

Offline

 

#8 2007-08-14 00:49:09

Herciu

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 59
Punktów :   

Re: ilość członkow

już jestem, ale zanim zacznę się odzywać trochę to potrwa bo muszę trochę poczytać, więc każde decyzje możećie podejmować beze mnie macie prawo bo ja muszę się rozeznać z wszystkim a to trochę potrwa


I nastała jasność, a BÓG widział, że to jest dobre, więc nazwał to dniem.

Offline

 

#9 2007-08-14 01:18:11

Herciu

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 59
Punktów :   

Re: ilość członkow

więcej jak 60 członków jest moim ostatecznym zdaniem!
każda następna ilość jest tu niepotrzebna a gdy zgłosi się ktoś lepszy zawszę można ostatnią 10 przebrać. tym sposobem, każdy będzie starał się o rozwój bo inaczej będą zagrożeni, wywaleniem z plemienia!

60 nie więcej


I nastała jasność, a BÓG widział, że to jest dobre, więc nazwał to dniem.

Offline

 

#10 2007-08-14 08:52:59

lord tracer

Gość

Re: ilość członkow

herciu ma rację

 

#11 2007-08-14 09:39:56

stolec15

Członek Plemienia

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 7
Punktów :   

Re: ilość członkow

Ja jestem za tym, aby w plemieniu bylo 60 czlonków i ewentualnie kiedys dobrac tych 10 ( jak beda naprawde dobrzy).
A jesli chodzi o przejmowanie tych wiosek nieaktywnych(w sensie nie pomagajacych) , to jestem za tym , zeby przejmowac wioski nieaktywnych graczy, tym samym nic na tym nie stracimy, bo i punkty wpadna... ;p
Przepraszam , ze przez dluzsza chwile sie nie udzielam , ale musialem wszystko poczytac, zalapac o co chodzi , a to trwalo, teraaz bede sie czesciej udzielal.

Pozdrawiam.


Nigdy nie dyskutuj z debilem,
Najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,
A potem pokona doswiadczeniem...

Offline

 

#12 2007-08-14 10:03:45

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

Re: ilość członkow

tak tez jestem za 60. prog pkt wszystkim tez pasuje? bo mi sie brardzo podoba.

p.s.
podoba mi sie ze wszyscy żywo działają. o to przeciesz chodzi.

Offline

 

#13 2007-08-14 19:27:46

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

Re: ilość członkow

przydało by sie zeby rerutanci tez wbili wkoncu na forum

Offline

 

#14 2007-08-14 20:34:19

Ashor

Dygnitarz

3201426
Skąd: Shire
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 78
Punktów :   

Re: ilość członkow

Zgadzam sie z Wami, ale chodzi mi o te ostatnie dni kiedy bylem nieobecny...
Przepraszam, zapomnialem Was uprzedzic o tym...
I jeszcze jedna sprawa wciaz jestem atakowany przez recamier i nie moge sie rozwijac tylko musze budowac wojsko do obrony


http://r3.fodey.com/176f512df71394cbda0f369d0f1039e17.1.gif

Offline

 

#15 2007-08-14 21:02:22

Ravage

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 199
Punktów :   

Re: ilość członkow

oszła wiadomość grupowa.

Offline

 
http://i132.photobucket.com/albums/q4/bizu_photo/e66a5d26.jpg - Jak ładnie wkleić Raport :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polakmt2.pun.pl www.elektronicyzst.pun.pl www.mfdex.pun.pl www.nivejki.pun.pl www.grubson.pun.pl